Ringo Starr in beeld
- Nieuws
- Ringo Starr in beeld
Ringo Starr zit op 18 Augustus 1962, twee dagen nadat Pete Best is ontslagen, voor het eerst achter het drumstel bij The Beatles. Wist jij deze feitjes al over hem?
Even wennen...
Producer George Martin was niet tevreden over de drumkwaliteiten van Pete Best en Ringo Starr werd gevraagd om Best te vervangen. De legendarische 'fab-four' was een feit! De fans konden het nieuwe bandlid niet meteen waarderen. Er waren gevechten en het publiek schreeuwde “Peter forever, Ringo never” en “Pete is Best.”
We love you Ringo!
Gelukkig waren Beatles-fans vergevingsgezind en de populariteit van de groep nam daarna snel toe. Thank you Ringo!
Zanger
Hij was het minst prominente Beatles-lid, maar zong zo nu en dan de lead op Beatle-opnames. Zo is de stem van Ringo Starr te horen op 'Yellow Submarine' en 'With a Little Help from My Friends'.
Ringoïsmen
Starr had af en toe ongewone formuleringen oftwel 'Ringoïsmen'. Lennon en McCartney hebben dit vaak gebruikt ter inspiratie voor hun songteksten. Voorbeelden hiervan zijn 'A Hard Day's Night' en 'Tomorrow Never Knows'. Naast drummer was Ringo dus ook gewoon een talentvolle tekstschrijver!
Geen drumsolo's
Ondanks zijn geweldige drumtalent had Ringo een hekel aan drumsolo's. "I never met a drummer who more hated the drum solos", aldus Paul McCartney. Gelukkig liet hij af en toe wel een solo horen tot grote vreugde van zijn bandleden.
Weet jij nog een leuk feitje over Ringo Starr?
Lees ook

Onvergetelijk
Paul is dead: een van de beroemdste complottheorieën in de popmuziek
Evergreens
Een ontmoeting met Bob Dylan lag aan de basis voor de Beatles-klassieker In My Life
Bijpraat
Originele Beatles-drummer kondigt pensioen aan
Evergreens
Get Back: woelige repetities en het legendarische dakconcert van The Beatles