Lunch Lekker Lunchgast: Racoon
- Fragmenten
- Lunch Lekker Lunchgast: Racoon
De mannen van Racoon hebben weer een Nederlandstalige single uitgebracht. Het prachtige, 'Dicht Bij Het Vuur' is een ode aan familie en gaat over het missen van familieleden die er niet meer zijn. En na hun najaarstour vieren ze volgend jaar het 30-jarig jubileum van Racoon met grote shows in Ziggo Dome Amsterdam én Ahoy Rotterdam.
"Dertig jaar, niet te doen! En het voelt als drie jaar, wat mij betreft. Het is zo verschrikkelijk leuk geweest, het gaat veel te snel! De eerste single 'Feel like Flying' ging meteen aardig goed. Toen werd gezegd: de top bereiken is moeilijk, maar aan de top blijven is nog lastiger".
"Het is mijn moerstaal, het schrijft wel makkelijker. Dennis doet de eindredactie, omdat ik wat grof in de bek ben. Dennis gaat dan met de fluwelen handschoen eroverheen".
In 2012 kwam 'Oceaan' uit en stond 27 weken in de Top 40 en kreeg een Edison Award en is ondertussen ruim 135 miljoen keer gestreamd. "Dit nummer doet het nog steeds idioot goed, ook bij ons. Het is een foeimooi lied, voor een foeimooi mens".
Racoon is ook met een bijzondere versie van ‘Oceaan’ te horen in de NPO Symfonische Sessies, samen met het Groot Omroepkoor. "Dat was een avontuur! Wij komen uit de popmuziek, en denken niet in maten.
Die mannen doen dat wel, met repeteren was dat lastig. Dan moesten wij erin komen bij maat 63, dan hadden wij geen idee! Maar met een 40-koppig koor achter ons die alles overnam, dat was heel bijzonder. Mooi om eens te doen!"
De nieuwe single 'Dicht Bij Het Vuur’ is een ode aan familie."Het is schrikbarend hoe leuk ik Kerst nu vind, terwijl ik vroeger er niet naar toe te branden was. Iedereen weer zien, een groot warm bad. Vroeger had ik dat minder, nu vind ik het echt heel gezellig. Op de momenten waarop je mensen kwijtraakt ben je toch heel anders met deze dagen bezig. Dan ga je ook nadenken over hoe veel jaren mijn familie of ikzelf nog heb".
De mannen zijn druk met nieuwe muziek. "Nummers als 'De Beste Van Ons, 'De Mopperaar' en 'Wat Maakt Me Blij'. En er komt weer een mooi vinyl aan, met 'zo'n stom poppetje'".

