Fragment

Jan Peter Pellemans over zijn nieuwe boek 'Het ABC van JP 2'

  1. Fragmentenchevron right
  2. Jan Peter Pellemans over zijn nieuwe boek 'Het ABC van JP 2'

Jarenlang was hij het mysterieuze jurylid van Lingo, maar inmiddels heeft JP ook twee boeken geschreven. Jan Peter Pellemans, zoals hij volledig heet, vertelde dit keer alles in Lunch Lekker met Daniël Dekker over zijn nieuwste boek 'Het ABC van JP 2' dat inmiddels verschenen is.

In dit boek is JP op zoek gegaan naar de verhalen achter de 1250 merknamen die je in de supermarkt tegen zou kunnen komen. 'Er zijn uiteindelijk ruim 200 verhalen in het boek terechtgekomen. Ik ben ooit op het spoor gezet door mijn ouders. Mijn moeder kocht alles wat nieuw was, dat doe ik nu ook! En mijn vader las altijd alle etiketten voor als we aan de eettafel zaten. Zo kwam ik al vroeg in aanraking met veel verschillende merknamen'.

JP was jarenlang bedrijfscoach en bemoeide zich in die rol ook met het 'schappenplan' van verschillende supermarkten. 'Zonder dat je het weet wordt je helemaal door de supermarkt begeleid en daarbij zorgt de looproute en de schappen die je tegenkomt voor een vol mandje wanneer je bij de kassa uitkomt'.

In het boek gaat JP dieper in op alle verschillende afkortingen van merknamen. 'Daar zitten zulke leuke verhalen achter. Alle bedrijven die ik heb gebeld vonden het dan ook erg leuk om deze verhalen aan mij te vertellen'.

Video niet beschikbaar