Fragment

Rieks Scheve over ‘Ons leven met de dieren van het Noorder Dierenpark’

foto: ‘Ons leven met de dieren van het Noorder Dierenpark’ foto: ‘Ons leven met de dieren van het Noorder Dierenpark’
  1. Fragmentenchevron right
  2. Rieks Scheve over ‘Ons leven met de dieren van het Noorder Dierenpark’

Rieks Scheve werkte bijna een halve eeuw als hoofd dierenverzorger in het Noorder Dierenpark in Emmen. Zijn verhalen, en die van andere verzorgers, zijn nu gebundeld in het boek ‘Ons leven met de dieren van het Noorder Dierenpark’. 

Rieks begon in 1965 in het Dierenpark Emmen, als ‘assistent oppasser’ en groeide door naar hoofd dierenverzorger. "Ik moest van alle dieren veel weten, want de collega's moesten elkaar onderling vaak vervangen. Mooi dat ik met alle dieren heb gewerkt en alle dieren heb mogen meemaken". 

Ook zijn vrouw Tinie was altijd aanwezig en ging overal mee naar toe met Rieks, de hele wereld over. "Ik mis het wel. Die oude dierentuin, met zo weinig mensen alles voor elkaar krijgen en zo'n goede band met elkaar. Nu is alles moderner en afstandelijker geworden. Maar ik heb altijd veel plezier in het werk gehad. Het Noorder Dierenpark zit nog altijd diep in mijn hart". 

Er staan veel mooie en bijzondere verhalen in het boek. Bijvoorbeeld die keer dat er twee leeuwinnen op het park losliepen. "Het was donker en ik zag opeens vier opgelichte ogen. Ik dacht: rustig blijven en niet hard weglopen. Er kwam uiteindelijk politie bij en alles is nog goed afgelopen". 

Rieks woonde dertig jaar met zijn gezin op het park. "We waren altijd met de dieren bezig, we hebben in al die jaren ook veel dieren thuis opgevangen en grootgebracht". Vooral met olifant Annabel had Rieks een bijzondere band, daar heeft hij helaas na een val in de gracht waarbij ze haar rug brak afscheid van moeten nemen. "Dat was heel verdrietig en een moeilijke tijd. Ik had zo'n goede band met deze olifant, ze kwam al op jonge leeftijd in het Dierenpark terecht". 

Video niet beschikbaar

Het boek ‘Ons leven met de dieren van het Noorder Dierenpark’ is online en in de boekhandel beschikbaar. Vol herinneringen aan het Noorder Dierenpark, die dankzij dit boek nu bewaard blijven.