De Dutch Orange Bus gaat weer op pad!
- Fragmenten
- De Dutch Orange Bus gaat weer op pad!
De beroemde Oranjebus is wereldwijd een groot fenomeen. De iconische oranje dubbeldekker rijdt voorop tijdens de OranjeParades bij grote Internationale voetbalwedstrijden, met achter de bus vaak duizenden Oranjefans. De bus gaat deze week onderweg naar Zwitserland, om de Oranje Leeuwinnen te supporten. Henk van Beek bedacht samen met andere Oranjefans ooit de Oranje Bus en vertelde erover tijdens Lunch Lekker.
"Het was in 2004 een spontaan bedachte actie. We kochten de bus en maakten alles oranje. De bedoeling was om de bus ergens in Portugal te zetten. Toen werden we gevraagd om voorop de parade te rijden. De rest is geschiedenis, want het liep allemaal een beetje uit de hand. In Dortmund liepen vorig jaar zelfs ruim 110-duizend fans achter de bus aan!"
Gelukkig zijn er veel fans die de bus onderhouden en sponsor De Staatsloterij heeft als verrassing de bus onlangs een complete make-over gegeven. "Er is bijvoorbeeld een nieuwe vloer van nepgras, er zijn tulpen en een DJ booth. En een camera achterop de bus, zodat de chauffeur op een schermpje kan meekijken met de stoet en eindelijk al die duizenden Oranjefans kan zien!"
Video niet beschikbaar