A Hard Day's Night
- Nieuws
- A Hard Day's Night
Het was een slimme zet: op 10 juli 1964 verscheen in Engeland zowel de film als het album en de single A Hard Day's Night!
De rolprent beleefde op 6 juli de wereldpremière in Londen, en al op 26 juni in Amerika te zien, maar vanaf 10 juli door 'het gewone volk' te bezoeken. Dit alles maakte van 10 juli een bijzondere dag in het thuisland van de Fab Four!
De film
Het verhaal, geregisseerd door Richard Lester, is niet meer dan een hilarische aaneenschakeling van gebeurtenissen rondom het populaire viertal. Nog altijd geldt A Hard Day's Night als een van de meest invloedrijke muziekfilms:
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
De muziek
Het album bevat een aantal echte klassiekers, waarvan een 3-tal vorig jaar een plekje in de Evergreen Top 1000 veroverde:
A Hard Day's Night #536
I Should Have Known Better
If I Fell #367
I'm Happy Just To Dance With You
And I Love Her #275
Tell Me Why
Can't Buy Me Love
Any Time At All
I'll Cry Instead
Things We Said Today
When I Get Home
You Can't Do That
I'll Be Back
Lees ook

NPO Radio 5
31 augustus De Muziek Van De Zomer: Luister terug
NPO Radio 5
Luister 26 september t/m 2 oktober naar de Evergreen Week van de Jaren 80
NPO Radio 5
In de zomer van 1979 op #1: The Shadows Met 'Theme From The Deer Hunter'
NPO Radio 5
The Rolling Stones hebben met 'Jealous Lover' De Schijf van NPO Radio 5 te pakken