Bijpraat

Doorbraak in vermissing buste Jim Morrison: borstbeeld na 37 jaar gevonden

foto: ANP
  1. Nieuwschevron right
  2. Doorbraak in vermissing buste Jim Morrison: borstbeeld na 37 jaar gevonden

De Franse politie heeft het vermiste borstbeeld van Doors-zanger Jim Morrison gevonden, 37 jaar nadat het werd gestolen. De buste was onderdeel van zijn graf in het Parijse Père-Lachaise.

Het beeld werd gevonden tijdens een grootschalige anticorruptie-actie. De agenten vonden het marmeren beeld bij de doorzoeking van een huis in het fraudeonderzoek. Volgens de politie was de vondst een toevalstreffer. Bij wie het beeld is gevonden en in welk onderzoek, wil de politie niet kwijt.

Op de brommer

Het kunstwerk was tussen 1981 en 1988 te zien bij het graf van Jim Morrison. Getuigen zouden fans op brommers het beeld hebben zien meenemen. Dat moet geen sinecure zijn geweest: het beeld weegt bijna 130 kilo.

Morrison stierf in juli 1971 in Parijs, waar hij een paar maanden eerder was gaan wonen. Hij overleed op 27-jarige leeftijd. Volgens officiële rapporten werd een hartaanval hem fataal, maar waarschijnlijk was een overdosis drugs de primaire oorzaak. Zijn graf op Père-Lachaise wordt veel bezocht door fans van The Doors. Het is nog niet bekend of het beeld, nu het weer terecht is, wordt teruggeplaatst bij het graf.

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Ster advertentie
Ster advertentie