Adres Onbekend
KRO-NCRV

Onbekende vader

foto: Didy
  1. Nieuwschevron right
  2. Onbekende vader

"De man die mij heeft opgevoed blijkt niet mijn vader te zijn..."

Het verhaal
Didy groeit zonder broers en zussen op bij haar ouders. "Zij trouwden toen mijn moeder, Truus Horst, al zwanger was. Ik werd volgens mijn moeder na zeven maanden zwangerschap geboren. Ik geloofde daar nooit wat van, want ik was bij de geboorte een volgroeide baby van zeven pond. Dus ik leek echt niet te vroeg geboren."

Didy twijfelt sowieso al langer over haar afkomst. Haar ouders zijn beiden hoogblond, terwijl zij donker haar heeft en in de zomer snel bruin wordt. Als zij hier vragen over stelt aan haar moeder Truus, krijgt ze telkens hetzelfde antwoord: "Je oma is van Argentijnse komaf." Maar als Didy hier met de rest van de familie over spreekt, weet niemand iets af van de vermeende Argentijnse roots van oma.

Didy is bovendien niet de enige die twijfels heeft over haar biologische vader. "Een nichtje heeft ook ooit haar twijfels geuit. Ze vertelde me dat haar vader zo zijn vermoedens had, maar meer informatie of een naam had hij niet. Mijn moeder is in 1978 overleden, dus haar kan ik al heel lang niets meer vragen..."

Recentelijk besluit Didy zich dus in te schrijven bij een DNA-databank om definitief meer duidelijkheid te krijgen. En inderdaad... De man die haar heeft opgevoed blijkt niet haar biologische vader te zijn. "Mijn opvoedvader was geen makkelijke man, hij was zeer emotioneel. Ik denk daarom dat hij nooit geweten heeft dat ik niet zijn echte dochter was. Dan had hij zijn emoties nooit voor zich kunnen houden."

Nu rijst dus de vraag: wie was dan wél Didy's biologische vader? Van wie is moeder Truus Horst uit Groningen in 1946 zwanger geraakt? Zijn er misschien mensen die Truus gekend hebben en meer informatie hebben? "Ik weet dat mijn moeder een goede vriendin had in die tijd: Hilde. Misschien weet zij meer? Hilde's achternaam weet ik niet, maar ze is met een stuk oudere man getrouwd en in Den Haag terechtgekomen..."

Aanknopingspunten:
* Didy's onbekende biologische vader
* hij had rond maart 1946 omgang met Truus (voluit Geertruida Alida) Horst
* Truus is geboren in 1924 in Groningen en overleed in 1978
* ze woonde in 1946 in Groningen op de Moesstraat bij haar ouders
* haar moeder heette Muller
* Truus werkte vanaf circa 1951 bij hoedenzaak Doewes in Groningen
* vanaf de jaren 60 werkte ze als boekhoudster bij het Verhaar-Uniat kantoor
* ze werd wees in 1932 en bracht haar jeugd door in het Rode weeshuis
* in december 1946 is Truus bevallen van een dochter: Didy
* Truus is later getrouwd met Willem van Hemmen, die Didy opvoedde als zijn dochter
* mogelijk weet Truus' goede vriendin Hilde (achternaam onbekend) meer over Didy's biologische vader
* Hilde was een stuk jonger dan Truus, trouwde met een stuk oudere man en is in Den Haag terechtgekomen

Moeder Truus Horst | Didy vroeger en nu

Ster advertentie
Ster advertentie