Adres Onbekend
KRO-NCRV

vriendin Hilda Aartsen

foto: Pieter
  1. Nieuwschevron right
  2. vriendin Hilda Aartsen

"Het was voor mij een gouden tijd en ik kijk daar met veel plezier op terug!"

Het verhaal
Pieter leert Hilda Aartsen kennen in 1972 tijdens hun studententijd in Leidschendam. “Ik woonde daar intern in een flat en daar woonde Hilda ook. Wij kregen een vriendengroepje met onder andere mijn latere vrouw Ina en goede vriend Nico.” Hilda is een stuk serieuzer dan de rest van de groep. “We vierden een hoop feest, maar Hilda was heel serieus. Wij gingen met zijn drieën veel stappen, Hilda ging dan niet mee. Mijn ex-vrouw en Hilda woonden bij elkaar, dus als ik dan naar Ina ging, klopte ik op de deur van Hilda om te vragen of ze een borreltje mee wilde drinken.” Pieter geniet altijd van Hilda’s aanstekelijke lach. “Ze had een aparte lach, heel leuk! Ze was een heel sociaal iemand en had echt zo’n lach waardoor je meteen mee moest lachen. Ze had ook veel humor.”

Na een paar jaar halen ze hun diploma en gaat iedereen zijn eigen weg. “Ik kom oorspronkelijk uit het westen en Hilda kwam uit Hoenderloo. Zij is teruggegaan naar die omgeving. Ik ben getrouwd met Ina, wij kregen twee kinderen. We hebben in die tijd nog wel contact gehad met Hilda, want ik weet nog dat zij verhuisde naar Velp. Daar had zij een relatie met ene Tim en ze was volgens mij verpleegkundige in een verslavingskliniek.”

Toch verliezen Peter en Ina hun vriendin Hilda uit het oog. “Je krijgt kinderen en je prioriteiten liggen anders. We hebben nog wel wat kaartjes heen en weer gestuurd met de feestdagen, maar we zijn het contact uiteindelijk verloren. Ik ben van mijn vrouw gescheiden in 2000 en zij is overleden in 2018. Toen kwamen alle fotoboeken van die tijd weer naar boven. Dan gaat het toch een beetje kriebelen, dus toen ben ik eerst op zoek geweest naar onze vriend Nico. Hij is al vrij jong overleden. Hilda heb ik gezocht, maar ik kan haar nergens vinden.” 

Pieter blikt met Hilda graag nog eens terug op hun studententijd. “Ik ben opgegroeid in een dorp waar maar een paar duizend mensen wonen. Plotseling kom je dan in de grote wereld terecht, dus voor mij ging er een wereld open in Leidschendam. Ik heb daarvan genoten. Het was voor mij een gouden tijd en ik kijk er met veel plezier op terug. Hilda hopelijk ook.”

Aanknopingspunten
* Hilda Aartsen
* geboren rond 1954/1955 in Hoenderloo
* deed van 1972 tot 1976 een interne opleiding verpleegkunde in Leidschendam
* daarvoor woonde ze bij haar ouders in Hoenderloo aan De Krim
* vermoedelijk had ze een zus
* vermoedelijk woonde haar opa in bij het gezin
* ze had meerdere neven met wie ze goed contact had
* na de opleiding is ze verhuisd naar Velp
* had een relatie met Tim
* vermoedelijk ging ze werken bij een verslavingskliniek rondom Velp
* was ongeveer 1.78 meter lang, had halflang haar en blauwe/grijze ogen

Hilda Aartsen
Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl