Familie van vader Freek de Gooijer
- Nieuws
- Familie van vader Freek de Gooijer
"Mijn 85-jarige moeder Gré moet nog twee halfbroers hebben!"
Het hele verhaal
Willeke's moeder Gré is inmiddels 85 jaar oud en zoekt nog altijd naar familie van haar biologische vader. "Omdat mijn moeder al op leeftijd is, ben ik deze zoektocht voor haar gestart. Toen ik het haar vertelde reageerde ze erg emotioneel. Haar ouders waren van 1940 tot 1948 getrouwd en ze hebben samen vijf kinderen gekregen, van wie mijn moeder Gré de oudste dochter is. Ze heeft haar biologische vader, Freek de Gooijer, als klein meisje dus wel gekend, maar is hem kort na de scheiding van haar ouders helemaal uit het oog verloren. "
Na de scheiding verhuizen moeder Gerritje en de vier jongste kinderen naar Nijkerk. Oudste dochter Gré komt als enige terecht bij vader Freek en haar grootouders De Gooijer. "Mijn moeder werd gescheiden van de rest van het gezin... Pas na vier jaar ging mijn moeder uiteindelijk ook naar Nijkerk en kwam ze weer bij haar moeder, broertjes en zusjes te wonen. Het was voor haar heel moeilijk dat zij in het begin niet mee mocht. Ik heb wel eens begrepen dat dat was omdat men het anders zielig vond voor haar vader dat hij alleen achterbleef. Daarom bleef zijn oudste dochter (mijn moeder) bij hem wonen." Uiteindelijk verlaat Gré het huis van haar vader en grootouders. Een paar jaar later komt er een nieuwe vaderfiguur in beeld voor haar. "Mijn oma is hertrouwd en met deze man is mijn moeder verder opgegroeid als vader. Voor mij was hij ook mijn opa-figuur, want ik heb mijn biologische opa Freek de Gooijer zelf nooit gekend."
Gré ziet haar vader in haar latere leven nog slechts één keer om zijn handtekening te vragen wanneer ze gaat trouwen. Toch zoekt vader Freek jaren later nog eens contact. "In de jaren 80 is er een brief geweest van Freek aan mijn moeder, waarin hij schreef dat hij haar graag wilde ontmoeten. Ik heb toen tegen mijn moeder gezegd: ‘Mam, nu heb je de kans om je vader te zien, dat moet je doen!’. Maar het was niet het goede moment voor haar. Ze heeft de brief meteen weggegooid en wilde er niets van weten. Misschien was het te pijnlijk..."
Hoewel Willeke haar opa Freek dus nooit gekend heeft, weet ze wel iets over zijn latere leven. “We zijn natuurlijk een beetje op onderzoek uit gegaan en we weten dat hij nog meer huwelijken en kinderen heeft gehad na de relatie met mijn oma. Mijn moeder moet nog twee halfbroers hebben! De eerste heeft Cor en hij zou geboren zijn uit de tweede relatie van mijn opa. De tweede heet Freddy Korporaal en hij zou een zoon zijn uit mijn opa's laatste huwelijk met Willy Korporaal. Met hen heeft hij in België gewoond en dat is mijn opa in 1999 ook overleden. We zijn nu dus vooral op zoek naar familie of mensen die hem gekend hebben. We hopen dat zijn zoons bijvoorbeeld meer over hem kunnen vertellen. Een foto zou ook al mooi zijn! Mijn moeder zou vooral graag een beeld hebben van haar vader van hoe hij er later uit is gaan zien."
Aanknopingspunten:
* familie van Freek (Frederik) de Gooijer
* hij is geboren in december 1919 in Diemen en overleden in juli 1999 in Sint-Niklaas, België
* van 1940 tot 1948 is hij getrouwd geweest met Gerritje Top
* Freek en Gerritje kregen vijf kinderen
* na de scheiding is Freek naar België gegaan, mogelijk naar Kapellen
* Freek had twee broers Dirk en Henk de Gooijer
* Henk de Gooijer en zijn vrouw Annie zijn naar Australië verhuisd
* Dirk de Gooijer heeft in Muiden heeft gewoond en had met zijn vrouw Truus twee dochters, o.a. Hannie
* Freek heeft rond 1958 als chauffeur gewerkt in Bleskensgraaf
* vermoedelijk woonde hij daar met zijn tweede vrouw (naam onbekend) en hun zoon Cor
* Freek heeft ook in Papendrecht gewoond
* zijn derde huwelijk was met Willy Korporaal in België
* samen kregen zij een zoon Freddy Korporaal (werd ook wel Freek genoemd)
* Freddy Korporaal stond op het bidprentje toen Freek overleed in 1999
* Freek de Gooijer was in Sint-Niklaas betrokken bij Schelde-Taxi, vermoedelijk tussen 1960 en 1966




