Nieuws

De Deurzakkers ontvangen de AVROTROS Carnaval Oeuvre Award

foto: Ben Houdijk // Sterren NL
  1. Nieuwschevron right
  2. De Deurzakkers ontvangen de AVROTROS Carnaval Oeuvre Award

De Deurzakkers ontvingen de AVROTROS Carnaval Oeuvre Award uit handen van presentatoren Rob Janssen en Tim Op het Broek. De mannen kregen de award uitgereikt tijdens de opnames van het AVROTROS-programma Carnaval Countdown in 013 Tilburg.

foto: Ben Houdijk

Hits

Het is dit jaar precies 50 jaar geleden dat De Deurzakkers, bestaande uit Clemens van Bracht en Willem van Schijndel, hun grote hit Zak es lekker door uitbrachten. Sindsdien hebben ze talloze carnavals- en feestplaten gemaakt, zoals Waar is de steek van de keizer?, Het feest kan beginnen!, Doe een stapje naar voren en Het is hier binnen beter dan buiten. Daarmee zijn De Deurzakkers van grote invloed geweest op de carnavalscultuur in Nederland.

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Het ontstaan

In 1974 besluiten Willem en Clemens - toen beiden werkzaam in een platenzaak - een carnavalssingle uit te brengen.

Samen met carnavalsvereniging De Kikvorschen en het hele eerste elftal van de voetbalclub FC Den Bosch brengen zij Zak es lekker door uit.

Het nummer wordt een landelijke hit en komt op de negende plek in de Single Top 100.

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Carnaval Countdown

In Carnaval Countdown zoeken Rob en Tim naar de carnavalscultuur in de breedte. Waar de nadruk op Brabant (vertegenwoordigd door Rob) en Limburg (belichaamd door Tim) ligt, komen alle regio’s waar carnaval gevierd wordt aan bod. Naast De Deurzakkers waren er in Poppodium 013 in Tilburg optredens van Vieze Jack, Hoondervel, Lamme Frans, Moerepetazie, Huub Hangop, Pater Moeskroen, Bennie Solo, Gebroeders Rossig, Marleen Rutte, Mosterd na de Maaltijd en Veul Gère.